فرهنگخانه
پردیس افکاری بازیگر یک تئاتر شد
42739
یکشنبه 23 آذر 1393
10:48:26

نمایش کاسپار نوشته «پتر هاندکه» و به‌کارگردانی دکتر محسن معینی،در حالی واپسین روزهای تمرین خود را درتماشاخانه آو پشت سر می‌گذارد که پردیس افکاری از یک هفته پیش به گروه بازیگران این نمایش اضافه شده است.

افکاری پیش از این نیز در نمایش «بر فَرَس تندرو» به کارگردانی محسن معینی ایفای نقش کرده بود و کاسپار دومین همکاری او با معینی و گروه تئاتر «شرنگ» است.

دکتر معینی نمایش فلسفی «کاسپار» را با موضوع دردهای بشری برای اجرا در تماشاخانه آو آماده می‌کند.

 

این نمایش درباره «کاسپار هاوزر» است که در خیابان‌های اتریش راه می‌رود و فقط یک جمله را تکرار می‌کند.او را دستگیر می‌کنند، به زندان می‌برند و آزمایش‌های مختلفی انجام می‌دهند تا به آدمی که می‌خواهند،تبدیلش کنند.

 

پردیس افکاری،افسانه میرباقری، باران فرد، مریم دانش‌آذر و بهار سعوه بازیگران نمایش کاسپار هستند.عوامل دیگر نمایش از این قرارند: نیکان خسروی(آهنگساز)،مستانه کریم‌خانی(مدیر صحنه)، پانته‌آ شاگردی(منشی صحنه)،امید سلیمانی(عکاس و گرافیست)،نگین میرحسنی(طراح لباس)،احمدرضا حجارزاده(مدیر روابط‌عمومی).

نگین میرحسنی همچنین تهیه‌کنندگی این نمایش را بر عهده دارد.

 

معینی مدرک دکترای خود را در رشته فیلم،تئاتر و رسانه(T.F.M) از دانشگاه گوته آلمان دریافت کرده.از نمایش‌های دیگر او می‌توان «عقلِ دهم»،«خانه برنارد آلبا»،«مزامیر اکسدوس»،«بازیگر و زنش» و «آدم خوابش‌می‌گیره» را نام برد.

نمایش کاسپار از هفته نخست دی‌ماه ساعت20 در تماشاخانه آو به صحنه می‌رود.

 

نظرات شما

 
نظر شما با موفقیت ثبت گردید .

نظر شما

تبلیغات

سخن هفته

دوشنبه, 29 دی 1393
مشفق کاشانی جان به جان‌آفرین تسلیم کرد

پیر شعرای انقلاب اسلامی ساعتی پیش بر اثر عارضه قلبی در بیمارستان درگذشت.

ادامه مطلب
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #b487c5 #af8cb4 #3ac3c6